می خوام یه سفر دانشجویی عالی و کم هزینه داشته باشم!

7

دوست دارم این روزها، یه سفر دانشجویی عالی و کم هزینه داشته باشم.

تعطیلات بین دو ترم … آرامش بعد از امتحانات … فرصت خوبیه برای این کار!

کی بدش میاد از این؟! ولی خب … مهمترین مساله، هزینه های سفره!

وسیله رفت و برگشت مطمئن!

کم هزینه بودن مهمه، اما از اون مهمتر اینه که هم احتمال خطر کمتر بشه و هم راحتی کافی وجود داشته باشه! به همین خاطر ترجیح می دم از وسایل زمینی کمتر استفاده کنم!!!

دو گزینه قطار و هواپیما باقی می مونه. رفت و برگشت با هواپیما خیلی گرون می شه! می تونم یه سر رو هواپیما بگیرم و یه سر رو قطار. میانگینش تقریباً به صرفه میشه. هر دو وسایل مطمئنی هستن و تو راه هم خیلی اذیت نمی شم.

برای خریدن بلیط هواپیما، می تونم از اپلیکیشن سفرستان استفاده کنم. بین اپلیکیشن ها و سایت هایی که پروازهای چارتری دارن، هم تنوع زیادی داره و هم قیمت هاش به نسبت پایینه. تخفیف ویژه ای هم برای دانشجویان عضو سازمان در نظر گرفته و بازم ارزون تر می شه واسم!!!

برای خرید بلیت قطار هم، از سایت رجا استفاده می کنم. رجا بیشترین تعداد قطار و مسیر رو داره. به دانشجویان عضو سازمان هم بین ۵ تا ۳۰ درصد تخفیف می ده!

یه هتل خوب و ارزون!

بعد از اینکه رسیدم قطعاً باید یه جایی اقامت داشته باشم! درسته که دانشجو هستم، ولی دلیل نمی شه برم مسافرخونه!!! به خصوص اگر همراه هم داشته باشم. به همین خاطر، دنبال یه هتل خوب و ارزون می گردم. هتل های ایرانگردی و جهانگردی، سابقه زیادی دارن و به همین خاطر جا افتاده هستن و خدماتشون خیلی خوبه. از طرفی چون وابسته به صندوق بازنشستگی هستن، قیمت هاشون دولتیه و مناسب حال من هستن. به اعضای سازمان هم به صورت میانگین ۴۰ درصد تخفیف می دن! فکر کنم یکی از کمترین هزینه های سفرم بشه اینطوری!!!

تازه اگه هوس کردم یه هتل چهار پنج ستاره برم، می تونم از تخفیف ۸۰ هزار تومنی پین تا پین استفاده کنم!

خورد و خوراک

معمولاً هتل ها صبحانه رو اشانتیون می دن. ولی برای ناهار و شام باید یه فکر دیگه کنم وگرنه یه مقدار غیر دانشجویی می شه دیگه! می تونم از رستوران ها و فست فودهای طرف قرارداد چیلیوری غذا سفارش بدم. با چیلیوری هم می تونم ۳۵ هزار تومن صرفه جویی کنم!

یه تفریح خوب و سالم!

به جز دیدنی های اون شهری که می رم مسافرت، می خوام یه تفریح خوب و سالم و مفرح! هم داشته باشم. استخر و پارک آبی گزینه خوبی به نظر می رسه. می تونم بعد از اینکه تاریخ سفرم مشخص شد، کاملاً آنلاین! بلیت استخر رو از پول تیکت رزرو کنم. علاوه بر اینکه میانگین ۳۵ درصد تخفیف داره، به اعضای سازمان هم ۱ تا ۱۵ درصد تخفیف بیشتر می ده!

خاطرات سفر!!!

بعد از اینکه سفرم تموم شد، خاطرات متنی و تصویری! سفرم رو می تونم بنویسم و برای سازمان بفرستم تا توی وبلاگ و سایت سازمان بزنن. اگر هم چیزی کم و کسر بود بگم برای سفرهای بعدی مهیا کنن! :))

 

7 نظرات
 1. مريم اسمعیل می گوید

  کاش تور هم بزارین … ??

  1. تابستون گذشته یه تور تفریحی گذاشتیم. اگر متقاضیان زیاد باشن حتما به مدیریت انعکاس داده خواهد شد.

 2. هنرمند می گوید

  عالي

 3. sueneLig می گوید

  Pour tout de bon.
  Rexuiz Shooter

 4. پرنیان می گوید

  کاش تور میذاشتین

  1. اگر متقاضی زیاد بشه حتما میزاریم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.