چگونه در یادگیری زبان انگلیسی پیشرفت کنیم؟

0

فرقی ندارد در چه سطح  و مرحله از یادگیری زبان هستید، شاید تا به حال برایتان پیش‌آمده باشد که انگیزه‌ی خود را از دست داده و از‌ این که پیشرفتی ندارید، خسته شده‌ باشید. انگیزه یک اصل بسیار واجب برای یادگیری است و بدون آن، هیچ‌کس زبان را یاد نخواهد گرفت. اما چه باید کرد؟ چطور می‌توان پیشرفت کرد؟ در ادامه فهرستی از یکسری راه کار‌هایی که تا کنون در اینترنت با آن مواجه نشده‌اید را برای شما آماده کرده‌ایم.

خود را محدود به کلاس زبان نکنید!

  به جرات می‌توان گفت که اشتباه ۸۰ درصد از زبان‌آموزان این است که خود را محدود به کلاس و کتاب‌های درسی می‌کنند! این اشتباه را مرتکب نشوید! بهترین راه حل برای محدود نشدن این است که یک فضای انگلیسی برای خود درست کنید یعنی انگلیسی گوش کنید، ببینید و صحبت کنید. برای مثال هر روز در مسیر محل کار یا دانشگاه موسیقی یا پادکست به زبان انگلیسی گوش کنید. در واقع این فضا‌سازی آنقدر مهم است که در ادامه بیشتر به آن می‌پردازیم.

تماشای فیلم با زیرنویس انگلیسی

  این روش شاید در ابتدا مشکل بنظر برسد چون ممکن است معنای بعضی از کلمات را متوجه نشوید اما اگر به نیمه‌ی پر لیوان نگاه کنید، در یک بازه‌ی زمانی کوتاه کلمات بسیاری همراه با تلفظ صحیحشان، یاد خواهید گرفت.

به زبان انگلیسی فکر کنید!!

  یکی از راه کار‌هایی که به ایجاد فضای انگلیسی کمک می‌کند، فکر کردن به زبان انگلیسی است. در مراحل بعدی می‌توانید گام را فراتر گذاشته و بلند بلند فکر کنید، خیلی زود متوجه می‌شوید که این کار چقدر به اسپیکینگ شما کمک کرده است!

در فضای مجازی به انگلیسی چت کنید

  یک پارتنر پیدا کنید که سطح زبانش از شما بالاتر باشد. این پارتنر می‌تواند دوست شما یا یک خارجی باشد. سپس چت کردن به انگلیسی را شروع کنید. این کار باعث می‌شود خجالت را کنار گذاشته و ارتباط برقرار ‌کردن  به زبان انگلیسی را یاد بگیرید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.